اموزش سئو

رضایت کاربر و رضایت موتور جستجو دو عاملی هستند که یک سایت را به موفقیت نزدیک می کنند.

سئو مهمترین عامل برای دستیابی به این اهداف است. به عنوان مثال، فرض کنید یک سایت جذاب و کاربرپسند طراحی می کنید که هیچ کاربری به آن مراجعه نمی کند، مانند ساختن یک فروشگاه مدرن و مجهز که هیچکس نتواند از آنجا عبور کند! بنابراین برای رونق و پیشرفت سایت خود باید جامعه هدف را با آن آشنا کنید. سئو بهترین و موثرترین راه برای جذب مخاطب است.

با استفاده از آموزش سئو به راحتی می توانید فروشگاه سوت و کور خود را به مکانی برای رفت و آمد کاربران تبدیل کنید. این دقیقا همان چیزی است که موتورهای جستجوگر گوگل را به هیجان می آورد و همچنین ارزش و اعتبار خاصی به سایت شما می بخشد.

بنابراین با آموزش سئو از 0 تا 100 کاربر و موتورهای جستجو می توانند شما را مشتاق بازدید از سایت خود کنند و این مهم ترین عاملی است که یک کسب و کار برای رونق و رشد به آن نیاز دارد.

در این مقاله می توانید به هر آنچه از یک دوره آموزشی جامع سئو انتظار دارید برسید و سپس برای رشد و رونق کسب و کارتان آستین ها را بالا بزنید!

ما سعی کرده ایم در این صفحه آموزش سئو را به زبان ساده به معنای واقعی برای شما پیاده سازی کنیم تا بتوانید به ساده ترین شکل ممکن اطلاعات کامل و جامعی در مورد آموزش سئو کسب کنید و از آن برای بهبود رتبه وب سایت خود استفاده کنید. .

چرا سئو مهم است و آموزش سئو باید از هم اکنون شروع شود؟

اگر هنوز شک دارید که سئو مهم نیست و نمی تواند به کسب و کار شما کمک کند یا درآمد شما را افزایش دهد، پیشنهاد می کنم این ویدیو را تماشا کنید تا با جریان و بحث سئو آشنا شوید.

همانطور که می گویند، سئو برای مشاغل در سال 2022 حتی بیشتر از شب اهمیت دارد.

سئو چیست؟ 

سئو مخفف کلمه بهینه سازی برای موتورهای جستجو است و مجموعه ای از اقدامات است که می توانید از آنها برای رساندن وب سایت خود به صفحه اول گوگل در مورد کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به طور کلی در مورد آموزش سئو برای شما صحبت کنیم.

منبع درامد سئو

با آموزش سئو می توانید با توجه به شرایط ایجاد شده توسط کرونا به راحتی کسب درآمد کنید. زیرا با ظهور ویروس کرونا، دنیای دیجیتال به طور تصاعدی رشد کرده است و اکثر کسب و کارها متوجه شده اند که باید آنلاین شوند.

در حال حاضر، فقط داشتن یک سایت کافی نیست، کسی که پول بیشتری می خواهد و می خواهد سهم بازار خود را به دست آورد، بهترین گزینه سئو است.

با یادگیری سئو می توانید به راحتی هر سایتی را به صفحه اول گوگل بیاورید و به آن کسب و کار کمک کنید تا درآمد شما را چندین برابر کند، از کلیدهای بالا و پایین برای افزایش یا کاهش صدا استفاده کنید.

آیا همه سایت ها و کسب و کارها به آموزش سئو نیاز دارند؟

آموزش سئو، نیاز همه کسب و کارها، افزایش فروش و افزایش مشتریان مهم ترین مسائلی است که صاحبان مشاغل همواره به آن توجه دارند. آموزش سئو می تواند مهمترین قدم در این زمینه باشد. با یک مثال این موضوع را واضح تر توضیح خواهیم داد.

فرض کنید دو فروشگاه یک محصول را می فروشند، به نظر شما کاربر یا مشتری کدام فروشگاه را برای خرید انتخاب می کند؟ بدون شک سایتی که در جستجوی گوگل رتبه بهتری داشته باشد از نظر مشتری اعتبار و ارزش بیشتری دارد.

بنابراین با آموزش مقدماتی تا پیشرفته سئو، علاوه بر جذب مشتری، اعتبار و ارزش کسب و کار شما نیز افزایش می یابد و افراد اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت.

بدیهی است که تمامی سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی به سئو نیاز دارند.

شاید سوال بهتر این باشد که آیا صاحبان مشاغل باید سئو را به تنهایی یاد بگیرند یا آن را به سئو بسپارند؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که هیچکس به اندازه شما دلسوز سایت و کسب و کار شما نیست پس بهتر است دست به کار شده و با گذراندن دوره آموزشی جامع سئو بهترین استراتژی برای موفقیت و پیشرفت سایت و کسب و کار و کار شما

مهمترین بخش های سئو

مهمترین بخش های آموزش سئو:

 • الگوریتم های گوگل
 • سئو فنی
 • سئوی روی صفحه
 • سئوی خارج از صفحه
 • کنسول جستجو

مهمترین الگوریتم های گوگل


برخی از مهم ترین الگوریتم های گوگل در آموزش سئو عبارت اند از:

وقتی موضوعی را در گوگل جستجو می کنید، مرتبط ترین مقاله ها با توجه به جستجوی شما در نتایج گوگل نمایش داده می شوند. گوگل برای نشان دادن بهترین و مرتبط ترین نتایج، الگوریتم های مختلفی را برای این موضوع ارائه کرده است.

این الگوریتم ها دائما در حال بروز رسانی هستند و تغییرات مختلفی در آن ها ایجاد می شود تا کاربر در اسرع وقت به موضوع مورد نظر خود برسد. الگوریتم ها موقعیت و رتبه سایت شما را در نتایج گوگل تعیین می کنند.

بنابراین با یادگیری آموزش سئو از 0 تا 100 قادر خواهید بود با استفاده از تکنیک های مختلف توجه الگوریتم های گوگل را به خود جلب کنید و به رتبه و جایگاه خوبی در جستجوها برسید.

الگوریتم پاندا

در صورتی که محتویات سایت مانند عکس، مقاله، فیلم و … از سایت های دیگر کپی شده باشد، الگوریتم پاندا این اطلاعات را به موتورهای جستجوی گوگل اطلاع می دهد. گوگل همچنین هرگز در نتایج اولیه خود ظاهر نمی شود تا از سایت هایی که به طور مداوم مطالب را کپی می کنند جلوگیری کند.

از جای دیگر الگوریتم پاندا از سال 2011 برای جلوگیری از کپی کردن وجود داشته است بازار کار برای تولید انواع محتوا بسیار داغ شده است. بنابراین برای کسب جایگاه خوب در نتایج گوگل، متن، عکس و هر چیز دیگری را از سایت های دیگر کپی نکنید.

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن یکی دیگر از الگوریتم های مهم گوگل است که از آوریل 2012 به عنوان یکی از الگوریتم های گوگل معرفی شده است.این الگوریتم بر روی لینک سایت و بک لینک تمرکز دارد.

اگر با بک لینک آشنایی ندارید در زیر به طور کامل آن را توضیح خواهیم داد. گوگل به بک لینک های قوی اهمیت زیادی می دهد و در صورت استفاده از بک لینک های خوب، شانس افزایش رتبه شما در نتایج گوگل بسیار افزایش می یابد.

علاوه بر بک لینک های خوب، بک لینک های مخربی نیز وجود دارند که می توانند بر رتبه و جایگاه سایت تاثیر منفی بگذارند که در آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته نیز با آنها آشنا خواهید شد.

الگوریتم برت

آیا وقتی می خواهید در گوگل جستجو کنید از زبان رسمی یا محاوره ای استفاده می کنید؟ در زندگی روزمره ما، تمام مکالمات ما محاوره ای است و بنابراین گوگل الگوریتم برت را برای برقراری ارتباط راحت تر با انسان ها توسعه داده است.

بنابراین، این الگوریتم درک زبان انسان را برای گوگل آسان‌تر می‌کند و در تحلیل پرسش‌های کاربران دقت بیشتری می‌کند. به همین دلیل، گوگل از الگوریتم برت برای نشان دادن نتایج دقیق به شما استفاده می کند. توجه به این الگوریتم یکی دیگر از مواردی است که در آموزش سئو 0 تا 100 باید با آن آشنا باشید.

الگوریتم مرغ مگس خوار

قبل از اجرای الگوریتم مرغ مگس خوار، سایت هایی با کلمات کلیدی خوب در نتایج گوگل رتبه خوبی داشتند.

این امر کیفیت مقالات منتشر شده در سایت ها را به شدت کاهش می دهد و کاربر به سختی می تواند مقاله ای با کیفیت پیدا کند و همچنین سایت هایی که به کیفیت محتوای خود اهمیت می دهند هرگز نتیجه خوبی در گوگل نمی گیرند. آورده شده.

مرغ مگس خوار سر کار آمد تا اوضاع را کاملاً معکوس کند. سایت هایی که از تعداد زیادی کلمات کلیدی استفاده می کنند اکنون توسط گوگل جریمه می شوند و رتبه آنها کاهش می یابد. در مقابل، سایت هایی که کیفیت مقاله خوبی دارند به جایگاه خوبی در جستجوی گوگل می رسند.

بنابراین می توان گفت امروزه تولید محتوا و سئو برای افزایش رتبه سایت بسیار ضروری است. در ادامه آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته، نحوه انتشار محتوای با کیفیت و سئو محور بر اساس الگوریتم های گوگل را توضیح خواهیم داد.

الگوریتم کبوتر

توجه به کلمات کلیدی و تولید محتوای کاملا سئو از زمانی که الگوریتم کبوتر پا به دنیای الگوریتم های گوگل گذاشت رواج یافت. این الگوریتم زمانی که کاربر کلمه ای را جستجو می کند، کلمات کلیدی مرتبط با آن موضوع را جستجو می کند و در صورت وجود چنین کلمه ای به گوگل اطلاع می دهد.

گوگل همچنین به دلیل وجود کلمات کلیدی مهم و پرکاربرد در سایت شما، رتبه شما را در نتایج افزایش می دهد.

الگوریتم گورخر

این الگوریتم ساختار تمامی سایت هایی که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می کنند را بررسی می کند و آن هایی را که کیفیت پایینی دارند و سایت های بی ارزشی محسوب می شوند را از نتایج گوگل حذف می کند.

دلیل این امر جلوگیری از سوء استفاده و تقلب برخی سایت ها می باشد. بنابراین باید پس از گذراندن دوره جامع آموزش سئو به نکاتی توجه کنید که هرگز در دام این الگوریتم ظالمانه نیفتاده اید. یکی از این نکات این است که سایت شما دارای نماد الکترونیکی است.

توجه به تجربه کاربری و رابط کاربری یکی دیگر از موضوعات مهم از دیدگاه الگوریتم خر است. به طور کلی بهترین کاری که می توانید برای مقابله با این الگوریتم انجام دهید این است که مشتری را راضی نگه دارید. هرچه مشتریان رضایت بیشتری داشته باشند، الگوریتم الاغ از شما راضی تر است!

الگوریتم فهرست اول موبایل

در سال های اخیر همه ما برای تماشای سایت ها به سراغ لپ تاپ ها و کامپیوترهای خود می رفتیم و احتمال اینکه سایتی با گوشی باز کنیم بسیار کم بود. اما با ظهور تکنولوژی و ظهور گوشی هایی که حتی از لپ تاپ نیز توانایی بیشتری داشتند، استفاده از تلفن همراه روز به روز افزایش یافت.

اما در این زمان سایت ها با مشکلی مواجه شدند و آن نمایش بد آنها در گوشی های موبایل بود. برای حل این مشکل، گوگل الگوریتم Mobaile First Index را معرفی کرد. به طوری که سایت ها مجبور می شوند سایت خود را برای کاربران موبایل نیز طراحی کنند تا افراد در هنگام بازدید از آنها دچار مشکل نشوند.

به طور کلی ریسپانسیو بودن سایت ها یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که تمامی سئوکاران باید با آن آشنا باشند و برای طراحی ریسپانسیو با طراحان سایت ارتباط برقرار کنند.

لینک ۱ گوگل بودن

برای اینکه در صفحه نتایج گوگل رتبه یک شوید، باید سه مرحله را به صورت هدفمند و کاملا حرفه ای انجام دهید و آنها را به صورت چهره به چهره انجام دهید.

 • سئو فنی
 • در سئو صفحه
 • سئوی خارج از صفحه

در ادامه این صفحه به توضیح کامل هر سه مورد می پردازیم.

SEO Technical چیست و شامل چه مواردی می شود؟

اشاره به تمام اعمالی است که هستند به منظور سهولت در پیمایش موتورهای جستجو و خزنده ها در سایت انجام می شود. این بخش بیشتر در مورد توسعه دهندگان و کدنویسان سایت است که باید آنها را دنبال کنند. البته هر سئو باید اطلاعات لازم را در مورد هر قسمت داشته باشد تا بتواند با تیم توسعه سایت ارتباط برقرار کند و با مشکل دچار مشکل نشود.

در ماه می در مورد فنی سئو صحبت خواهیم کرد.

سئو و مزایای آن

بسیاری از سایت‌ها تمامی الزامات تولید محتوا و لینک‌سازی را رعایت کرده‌اند، اما همچنان مورد پسند گوگل قرار نگرفته‌اند و در بین رقبا رتبه خوبی ندارند. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید در این موارد تحلیل کنید سئو فنی است.

به طور کلی می توان گفت که در سئو فنی، مبنایی برای نتیجه گرفتن از سئو داخلی و خارجی ایجاد می کنیم. سئو به مسائل فنی سایت، کدهای برنامه نویسی، ربات ها و به طور کلی مشکلات موتورهای جستجو می پردازد.

امروزه سرعت سایت یکی از مهمترین عوامل کسب رتبه از گوگل است که برای افزایش آن باید قوانین و استانداردهای فنی سئو را رعایت کنیم. بنابراین در دوره آموزش سئو از 0 تا 100 با این مباحث آشنا می شوید.

افزایش سرعت سایت

سرعت وب سایت اگر مهم ترین موضوع در زمینه سئو نباشد قطعا یکی از مهمترین مسائل در حال حاضر است.

آمازون اعلام کرده است که هر 100 میلی ثانیه تاخیر در بارگذاری سایت باعث کاهش یک درصدی فروش فروشگاه می شود. حتما برای شما هم بارها پیش آمده است که برای خواندن یک مقاله تب های مختلف مرورگر را بخوانید و محتوای سایتی را بخوانید که سریعتر بارگذاری می شود.

بنابراین، سرعت پایین سایت نه تنها رتبه شما را در گوگل متزلزل می کند، بلکه می تواند کاربران شما را نیز کاهش دهد.

بهینه سازی کد سایت

کد سایت یکی از مهم ترین مسائل برای افزایش سرعت سایت ها می باشد. موتور جستجوی گوگل سایت شما را با کدهایی که در آن نوشته اید ارزیابی می کند و در صورتی که این کدها نامنظم و بی کیفیت باشند قطعا با مشکلات مختلفی مواجه خواهید شد که مهم ترین آنها نادیده گرفتن گوگل است.

علاوه بر این، اگر کدهای زیادی در سایت وجود داشته باشد، طبیعی است که خزنده های گوگل باید زمان بیشتری را برای خواندن آنها صرف کنند و به همین دلیل امکان کند شدن سایت وجود دارد و طبیعتا رتبه سایت در گوگل به شدت کاهش می یابد. پیدا کردن.

اما اگر برنامه نویسی سایت بلد نیستید و سایت شما وردپرس است می توانید از افزونه های مختلف برای بهینه سازی کد سایت و بهبود سئوی آن استفاده کنید.

به طور کلی مبحث بهینه سازی کد یکی از مهمترین مباحث آموزش سئو 0 تا 100 می باشد.

Cache یا Gzip 

البته شما فایل ها را زیپ کرده اید تا حجم آن ها کاهش یابد و بتوانید این فایل ها را سریعتر برای دیگران ارسال کنید.

این کار همچنین می تواند برای کاهش اندازه صفحه سایت های با استفاده از Gzip انجام شود. به طور کلی وقتی کاربر سایت شما را باز می کند، درخواست اطلاعات به سرور ارسال می شود و پس از دریافت درخواست توسط سرور، فایل های سایت شروع به بارگذاری می کنند، اگر این اطلاعات را با Gzip کاهش دهید، صفحه برای کاربر سریعتر بارگذاری می شود.

فشرده سازی فایل های CSS و JS

برای افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت، یکی از مهمترین کارهایی که در سئو باید انجام دهیم فشرده سازی فایل های css و js است. سایت ها معمولا دارای تعداد زیادی فایل css و javascript هستند که باعث می شود صفحه دیر بارگذاری شود.

بنابراین برای افزایش سرعت بارگذاری صفحه باید این فایل ها به طور کامل فشرده شده و به فایل css و فایل js تبدیل شوند. این یکی از مهمترین کارهایی است که می توانید برای افزایش سرعت سایت خود در آموزش سئو انجام دهید.

بهینه سازی فایل Robots.txt

خزنده های گوگل روبات هایی هستند که سایت را می خزند و اطلاعات آن ها را استخراج می کنند. به طور کلی، این خزنده ها هر بار که از یک سایت بازدید می کنند، مقدار مشخصی از اطلاعات سایت را تجزیه و تحلیل می کنند.

بنابراین برای اینکه اطلاعات مهم تری در اختیار آنها قرار دهیم، بهتر است به خزنده ها اطلاع دهیم که کدام محتوای سایت ما را می بینند.

به این ترتیب محتوای مهم ما با سرعت بیشتری در نتایج جستجوی گوگل قرار می گیرد. برای تعیین مسیر خزنده های گوگل باید از فایل Robots.txt استفاده کنیم.

نقشه سایت

بسیاری از سایت ها با مشکل انتشار مطالب خود در صفحات گوگل یا ایندکس نشدن مشکل دارند. بنابراین زمان زیادی طول می کشد تا محتوای شما در نتایج جستجوی گوگل برای کاربران نمایش داده شود.

اما اگر نقشه سایت داشته باشید، موتور جستجوی گوگل راحتتر با سایت ارتباط برقرار می کند و محتوای سایت را راحتتر ارزیابی و تحلیل می کند. توجه به ساخت نقشه یکی از مهمترین مفاهیمی است که در دوره جامع آموزش سئو باید به آن پرداخته شود.

اگر سایت وردپرسی دارید، ایجاد نقشه سایت کار سختی نیست و تنها با نصب قالب yoast seo قابل انجام است.

از داده های ساخت یافته استفاده کنید.

استفاده از ساختارهای داده

داده های ساختاریافته به معنای داده های ساختاری است که به موتور جستجوی گوگل کمک می کند تا si را بهتر درک کند و با آن تعامل داشته باشد.

محتوای شما

به نوعی می توان از داده های ساختاریافته برای طراحی محتوای سایت در قالبی مطابق با استانداردهای گوگل استفاده کرد.

طراحی صفحه بر اساس استانداردهای داده های ساخت یافته تاثیر زیادی در افزایش رتبه سایت دارد و می توان آن را به عنوان یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو معرفی کرد.

سایت واکنش گرا

ریسپانسیو بودن به این معنی است که سایت برای همه دستگاه های موجود قابل دسترسی است

از قبیل لپ تاپ، تبلت، موبایل و … به گونه ای طراحی شده است که کاربر هیچ محدودیتی برای بازدید از سایت نداشته باشد.

در سال های اخیر اکثر افراد سایت ها را با موبایل خود دنبال می کنند و به نوعی کاربران موبایل بسیار بیشتر از کاربرانی شده اند که با لپ تاپ و کامپیوتر سایت باز می کنند.

بنابراین بهتر است به طراحی رابط کاربری تلفن همراه بیشتر توجه شود تا کاربر مدت بیشتری در سایت بماند و در نتیجه بتواند رتبه سایت را در گوگل افزایش دهد.

آموزش سئو داخلی

انتشار بهترین و جالب ترین مطالب در سایت بدون اینکه حتی یک نفر آن را ببیند چه حسی دارد؟ ناامیدی و خستگی از کار بیهوده تنها دستاورد شما از انتشار مطالب بازدید نشده است.

سئوی داخلی چیزی است که شما را از ناامیدی خارج می کند و پس از مدتی با افزایش ترافیک شما را خوشحال می کند. هر کاری که در داخل سایت برای جذب مخاطب انجام می دهید به سئو داخلی مربوط می شود. ارسال پست های جذاب و جذاب، لینک های مختلف که صفحات سایت را به هم پیوند می دهند و … از جمله کارهایی است که برای سئو داخلی می توان انجام داد. به طور کلی هرچه آموزش سئو داخلی را بهتر یاد بگیرید، خزنده های گوگل شما را بیشتر می بینند و توجه بیشتری به شما می کنند. چه چیزی بهتر از این؟

عنوان و عنوان صفحه (Meta Tilte)

عنوان صفحه در سئو داخلی بسیار مهم است. همچنین عنوان مناسب و متناسب با کسب و کار شما در جذب مخاطب موثر است.

پیشنهاد می شود کلمه کلیدی اصلی خود را در عنوان صفحه قرار دهید زیرا کاربر پس از جستجوی عبارتی در گوگل با متن آبی رنگ پررنگ مواجه می شود. این متن آبی عنوان صفحه شماست.

چندین ترفند برای جذاب کردن عنوان وجود دارد، مانند استفاده از اعداد، قرار دادن کلمه کلیدی در ابتدای عنوان و …. به طور کلی راه حل های زیادی برای این موضوع وجود دارد که در سایر آموزش های seoedu به آنها اشاره خواهیم کرد.

توضیحات و توضیحات متا

وقتی در گوگل جستجو می کنید، توضیحات و توضیحات متا در زیر هدر که به رنگ آبی پررنگ ظاهر می شود ظاهر می شود.

حتما برای شما هم پیش آمده که قبل از ورود به سایت توضیحات متا را مطالعه کرده باشید تا خلاصه مطالب آن را به دست آورید. هرچه توضیحات واضح تر و تم کلی صفحه بهتر باشد، احتمال باز کردن صفحه بیشتر می شود.

با نوشتن متای خوب و جذاب، نرخ کلیک سایت روز به روز بیشتر و بهتر می شود. از این رو یکی از مهمترین مباحث آموزش سئو 0 تا 100 توجه به توضیحات متا است.

آدرس صفحه

برخی از سایت ها نام های عجیب و غریبی را برای آدرس صفحات خود انتخاب می کنند که حتی گاهی اوقات آنها را به یاد می آورند! اما در مقابل سایت هایی داریم که آدرس آنها به راحتی می تواند محتوای صفحه را حدس بزند و از طرفی این آدرس بهتر و راحت تر در ذهن ما باقی می ماند.

به عنوان مثال یک سایت ایرانی را برای شما مثال می زنیم. سایت VARZESH3 یک سایت ایرانی است که اگر اهل فوتبال و ورزش هستید بارها به آن سر زده اید. با خواندن آدرس این سایت، حتی اگر هنوز وارد آن نشده باشید، می توانید حدس بزنید که محتوای آن چیست و نام آن تا مدت ها در ذهن شما باقی خواهد ماند.

سرفصل ها و عناوین در سئو

استفاده از عنوان و سربرگ دو مزیت عمده برای محتوای سایت دارد. اولاً، اهمیت بخش‌های مختلف محتوا را می‌توان توسط موتور جستجو از طریق دست‌ها درک کرد.

دومین مزیت استفاده از سرفصل ها، ایجاد ساختاری منسجم و منظم برای محتوای پست ها است.

اگر به صورت استاندارد از تگ های عنوان در محتوا استفاده کنیم، کاربر راحت تر با متن ارتباط برقرار می کند.

این نوع تگ برای عناوین و عناوین صفحه استفاده می شود. تگ های عنوان به ترتیب زیر به 6 دسته تقسیم می شوند:

 • H1
 • H2
 • H3
 • H4
 • H5
 • H6

هر عنوان در صفحه سایت حاوی یکی از این 6 مورد است.

H1 برای مهم ترین و مهم ترین موضوعات صفحه استفاده می شود و به همین دلیل بیشتر برای عنوان صفحه از آن استفاده می کنیم. به طور کلی از H1 برای مهمترین موضوعات و از تگ H6 برای کم اهمیت ترین سرفصل ها استفاده می شود.

به عنوان مثال، بخش نتیجه گیری محتوا معمولاً بین تگ های H4 تا H6 قرار می گیرد.

کلمات کلیدی و پرس و جو

اگر تمام کارهای سئوی داخلی را انجام می دهید اما کلمه کلیدی برای محتوای سایت مشخص نمی کنید، تقریبا هیچ کاری انجام نداده اید! کلمه کلیدی یکی از موضوعات مهم و اساسی در آموزش مقدماتی تا پیشرفته سئو است که باید بیش از هر چیز به آن توجه کنید.

بسته به محتوای سایت خود، باید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید تا بفهمید کاربر شما چه کلماتی را بیشتر جستجو می کند.

اکثر کلمات یا عباراتی که کاربران در گوگل جستجو می کنند، تعیین کننده کلمات کلیدی سایت هستند.

هنگامی که فهرستی از کلمات کلیدی را تهیه کردید، شروع به تولید محتوا بر اساس نیازهای کاربر خواهید کرد و به مرور زمان افراد را برای خواندن این مقالات به سایت خود می کشانید.

برای اطلاعات بیشتر و مطالب بیشتر در مورد سئو مرتبط با سایت می توانید به مقاله آموزش سئوی محتوا مراجعه کنید. در این محتوا به طور خاص به موضوع سئوی محتوا پرداخته شده است.

تکنیک های حرفه ای برای بهبود سئو داخلی
تکنیک های بهبود سئو داخلی

برای بهبود سئوی داخلی سایت، فقط توجه به چند نکته و انجام آنها کارساز نیست. زیرا همه برای بهبود سایت خود از این تکنیک ها استفاده نمی کنند

آنها استفاده می کنند. بنابراین با انجام این کارها نه تنها از رقابت با سایر رقبا عقب مانده اید.

اما اکنون زمان سبقت گرفتن است. به طور کلی ترفندها و تکنیک های مختلفی برای سئو داخلی و خارجی وجود دارد که می توان از آنها برای تقویت سئوی خود استفاده کرد. اما این تکنیک ها بسیار گسترده هستند و می توان گفت پایانی ندارند. بیشتر این نکات را باید به صورت تجربی و آزمون و خطا به دست آورد.

اما برخی از این تکنیک ها قبلا امتحان شده اند و می توانید از آنها برای بهبود سئوی خود استفاده کنید.

کلمه کلیدی در ابتدای عنوان

هنگامی که خزنده های گوگل وارد سایت می شوند، ابتدا به دنبال مهم ترین قسمت های سایت می گردند. عنوان سایت و سایر عناوین مهم ترین قسمت های صفحه هستند.

بنابراین خزنده های گوگل ابتدا آنها را دنبال می کنند و اگر در ابتدای عنوان با کلمه کلیدی مواجه شوند، سکه مثبتی برای سایت شما در نظر می گیرند.

همچنین وجود کلمه کلیدی در ابتدای عنوان برای کاربرانی که می خواهند سریعتر به محتوای مورد نظر خود برسند بسیار مهم است که این امر نرخ کلیک سایت را افزایش می دهد. به طور کلی استفاده از چه عنوان یکی از مسائل پیچیده در آموزش سئو است که در SEOEDU مقالات مفصلی درباره آن داریم.

چگالی کلمه کلیدی

وقتی کلمه کلیدی را برای صفحه خود در نظر می گیرید، گوگل باید بفهمد که آیا محتوایی که می نویسید با کلمه کلیدی مرتبط است یا خیر.

برای درک این موضوع، گوگل شروع به شمارش کلمات کلیدی در متن می کند و اگر آن عدد اندازه استاندارد بود، تکرار می کنم اندازه استاندارد بود، رتبه خوبی به آن می داد.

مقدار استاندارد به چه معناست؟ استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی باعث کاهش کیفیت محتوا می شود و گوگل به خوبی به این موضوع واقف است، بنابراین با استفاده از کلمات کلیدی زیاد نمی توانید گوگل را فریب دهید.

استفاده کم از کلمات کلیدی نیز این احساس را به گوگل منتقل می کند که محتوای سایت با کلمه کلیدی مرتبط نیست و به آن نمره منفی می دهد. پس از کلمات کلیدی کافی در محتوا استفاده کنید و در استفاده از آنها خسیس و زیاده روی نکنید! لطفا!

کلمه کلیدی در URL

استفاده از کلمه کلیدی در URL یکی از مواردی است که می توان از آن برای بهبود سئو استفاده کرد.

این روش تاثیر خوبی در سئو سایت دارد و شانس رسیدن به صفحه اول گوگل را افزایش می دهد.

اما به طور کلی می توان گفت که تولید محتوای با کیفیت مهمتر از این است، اما اگر می توانید یک کلمه کلیدی در URL قرار دهید، چرا که نه، حتما این کار را انجام دهید.

کلمات Lsi

همانطور که گفته شد استفاده مکرر از کلمات کلیدی باعث کاهش ارزش و کیفیت محتوا می شود و این نه از نظر کاربر خوب است و نه از نظر گوگل. چگونه محتوای خود را سازنده تر کنیم؟

کلمات lsi می توانند به نوعی با کلمات کلیدی مترادف باشند.

به جای تکرار مداوم یک کلمه در متن، می توانید از این کلمات استفاده کنید.

به طور کلی وجود کلمات lsi باعث افزایش ارزش محتوا برای گوگل می شود و این باعث افزایش رتبه سایت می شود. به طور کلی در آموزش سئو ابزارهای مختلفی برای یافتن کلمات مترادف وجود دارد اما بهترین ابزار می تواند پیشنهادات یا پیشنهادات گوگل باشد.

برای یافتن کلمات lsi، می توانید کلمه کلیدی اصلی خود را در گوگل جستجو کنید. در پایین صفحه 10 کلمه کلیدی مرتبط با صفحه را مشاهده می کنید که می توانید از آنها برای غنی سازی و غنی سازی محتوای خود استفاده کنید.

سئو خارج از صفحه

برای سنجش اعتبار و ارزش یک فرد به حرف های اطرافیان در مورد رجب توجه می کنیم و همچنین توجه می کنیم که این فرد از نظر دوری و اطرافیانش چه جور آدمی است.

گوگل همچنین برای درک اعتبار سایتی شبیه به انسان کار می کند. گوگل می خزد تا ببیند سایت های دیگر در مورد سایت شما چه می گویند و بر اساس آن رتبه شما را در صفحات گوگل بهتر یا بدتر می کنند. در سئوی خارجی چه کار می کنیم؟

تمام تلاش ما ایجاد ارزش و اعتبار بالا برای سایت خود در سایت های دیگر با استفاده از روش های مختلف سئو خارجی مانند لینک دادن، نظر دادن و …

لینک سازی خارجی چیست؟

لینک بیلدینگ خارجی یا بک لینک لینکی است که ما در سایت هایی غیر از سایت خود قرار می دهیم تا اعتبار و ارزش خود را برای گوگل افزایش دهیم. همچنین با لینک سازی خارجی می توانیم کاربران را از سایت های دیگر به سایت خود بیاوریم و در نتیجه مخاطب خود را افزایش دهیم.

لینک های صفحات سایت را تا حد امکان در سایت های مختلف قرار دهید تا خزنده های گوگل راحت تر ما را پیدا و شناسایی کنند.

بهترین زمان برای سئو خارجی و لینک سازی خارجی

شروع سئوی داخلی زمان شروع مشخص است، زمانی که کار طراحی سایت تمام شد باید سئوی داخلی را شروع کنید.

اما سئو خارجی استراتژی های متفاوتی دارد. به طور کلی برای اینکه بتوانید از سئو خارجی مخاطب و کاربران زیادی پیدا کنید، ابتدا باید سئوی داخلی خود را در حد مطلوبی داشته باشید و همچنین سایت شما دارای محتوای غنی و پربار باشد.

البته برخی افراد همزمان با سئو داخلی سئوی خارجی را تبلیغ می کنند و این موضوع را روی نام برند و لینک بیلدینگ خارجی برای صفحه اصلی شروع می کنند.

برای این کار به یک صفحه اصلی خوب و سازنده نیاز دارید. اما به طور کلی در آموزش مقدماتی تا پیشرفته سئو معمولا توصیه می شود که از ماه دوم شروع به ساخت لینک های خارجی کنید.

مزایای لینک سازی خارجی و نکات مهم آن

راه های زیادی برای انجام سئو خارجی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب مختلفی دارند.

بنابراین در آموزش سئو 0 تا 100 باید با مزایا و معایب این روش ها آشنا باشید تا کارهایی که به سایت آسیب می زند انجام ندهید. به طور کلی با استفاده از مزایای سئو خارجی می توانید رتبه خوبی از گوگل کسب کنید.

برای دستیابی به تمامی مزایای سئو خارجی باید به نکات مختلفی توجه کرد که در ادامه می توانید مهمترین آنها را مشاهده کنید.

محتوای سایت باید از نظر کیفیت و سئو تا حد امکان خوب و استاندارد باشد تا با لینک دادن به این محتوا، کاربران و خزنده های گوگل را جذب کند.
مقالات با کیفیت و استاندارد را در سایت های خبری معروف منتشر کنید. به این روش رپورتاژ آگهی می گویند.
محتوا باید کاملا منحصر به فرد باشد و در نوشتن آن نیز خلاق باشید تا کاربر را جذب کنید.
استفاده صحیح و اصولی از شبکه های اجتماعی
و…
آموزش سئو: استفاده از شبکه های اجتماعی برای بهبود رتبه سایت

اگر از شبکه های اجتماعی خود استفاده می کنید، می توانید به راحتی وب سایت خود را بهینه سازی و بهبود ببخشید، کافی است نکاتی را که در این فیلم آموزش رایگان سئو به شما گفتم، رعایت کنید تا بهترین تغییر ممکن را در رتبه بندی وب سایت خود مشاهده کنید. بودن.

6 روش عالی برای ساخت لینک های خارجی

 • رپورتاژ
 • بک لینک های EDU
 • پست مهمان
 • بک لینک نظر دهید
 • نشانه گذاری اجتماعی
 • بک لینک انجمن

۳ تکنیک حرفه ای

• نام تجاری را ذکر کنید
• از انواع لینک ها استفاده کنید
• نسبت لینک های فالو و نوفالو را حفظ کنید

سرچ کنسول گوگل

بسیاری از سایت‌ها در جهان بخش بزرگی از کاربران خود را از طریق صفحات گوگل جذب می‌کنند. به همین دلیل است که سایت ها برای موفقیت و پیشرفت خود بیش از هر چیز یا هرکسی به گوگل نیاز دارند.

به همین دلیل است که آنچه در جستجوی گوگل اتفاق می افتد برای ما بسیار مهم است.

با توجه به نیاز مدیران وب سایت ها و سئوکاران، گوگل ابزاری را در اختیار آنها قرار داد که استفاده از آن حتی مهمتر از شام است.

با استفاده از کنسول جستجو می توانید به رفتار کاربران پی ببرید و همچنین در صورت بروز مشکل در سایت گوگل آن را مطلع می کند.

به طور کلی با استفاده از سرچ کنسول گوگل می توانیم به سوالات مختلفی که از سایت خود داریم برسیم.

 • کاربران با جستجو چه کلماتی را وارد سایت ما می کنند؟
 • وضعیت وب سایت در نتایج جستجو چگونه است؟
 •  چه مشکلاتی روی سایت تاثیر منفی گذاشته است؟
 • چگونه می توان کارایی و کیفیت سایت را افزایش داد؟
 • و… .

هدف از بهینه سازی سایت چیست؟ چرا باید سایت خود را به رتبه های برتر گوگل برسانیم؟

منظور از سئو زمانی است که استراتژی سایت خود را تعریف و بسازید. آیا هدف سایت شما یا بهتر است بگوییم هدف اصلی کسب و کار شما فروش محصول است؟ فروش خدمات؟ جذب ترافیک و نرخ کلیک بالا یا….

اگر قصد دارید محصول خود را در کسب و کار خود بفروشید، هدف از سئوی سایت شما فروش محصولات شماست که ممکن است دارای برند و سازنده و … باشد.

اگر شما یک شرکت خدماتی هستید و می خواهید به کاربران خود خدمات بفروشید یا خدمات ارائه دهید، هدف سایت شما باید نمایش خدمات و فروش شما به کاربر باشد. در ادامه در مورد استراتژی سئو سایت های مختلف توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

بنابراین وقتی هدف خود را از راه اندازی سایت خود مشخص کردید، می توانید دلیل استراتژی سایت و هدف اصلی سایت شما S.E.o را بیان کنید و برای رسیدن به آن هدف تلاش کنید.

به طور کلی اهداف سئو را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • در بازدید از وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
 • برند ایجاد می کند.
 • باعث افزایش ترافیک سایت می شود.
 • در نتیجه وب سایت از رتبه بهتری در صفحه نتایج موتورهای جستجو برخوردار است.
 • باعث افزایش فروش محصول خواهد شد.
 • بهترین ابزار برای تبلیغات است.
 • اصلا چرا رتبه سایت اینقدر مهم است؟
 • آموزش سئو

خوب با توجه به گذشت زمان و میزان افزایش خرید اینترنتی توسط افراد باید گفت که در حال حاضر گوگل یکی از بهترین راه های کسب درآمد است. زمانی می توانید از گوگل درآمد کسب کنید که سئو سایت خود را داشته باشید و در اولین نتایج گوگل باشید.

سایت شما را ign کرد و حالا شما نشسته اید تا مشتری شما به سایت شما بیاید و از شما خرید کند! آیا این ممکن است؟

این هرگز به خوبی اتفاق نمی افتد مگر اینکه در مقابل چشمان مشتری خود باشید.

افزایش فروش انلاین

وب سایت، سئو و اینستاگرام سه عنصر اصلی و سودآور برای مشاغل مختلف هستند. اگرچه اینستاگرام به تنهایی نمی تواند مستقیماً به برخی از مشاغل بفروشد، اما می تواند کمک بزرگی در ایجاد آگاهی از برند باشد.

بنابراین اگر می خواهید فروش آنلاین داشته باشید و آن را افزایش دهید، باید یک سایت یا یک صفحه اینستاگرام داشته باشید.

سایت حتی می تواند فروش ماهیانه 1,000,000,000 تومان برای شما داشته باشد. برخی از مشتریان ما در این زمینه توانسته اند به این میزان فروش ماهانه در ماه برسند.

پس حتما شما هم می توانید یکی از این افراد باشید و به فکر درآمدهای بالا و داشتن یک زندگی بی دردسر و راحت بخصوص در شرایط اقتصادی و سیاسی فعلی باشید.

بهترین راه یادگیری و پیاده سازی سئو چیست؟

زمانی که در یک دوره خوب و حرفه ای شرکت کردید، البته نه هر دوره، می توانید از سایتی که مخصوص شما و مرتبط با حرفه شماست شروع کنید و در عمل یاد بگیرید.

به خاطر داشته باشید که شرکت در دوره ها به شما کمک می کند علم را بیاموزید، اما تجربه و قرار گرفتن در چالش ها و فراز و نشیب های یک پروژه بسیار مهم است.

در دوره جامع آموزش پروژه محور به شما کمک می کنیم تا به صورت حرفه ای یاد بگیرید و یکی از افرادی باشید که می توانید سایت خود را با کمترین هزینه برای رفتن به صفحات برتر گوگل و کسب درآمد باورنکردنی آماده کنید.

حتی با یادگیری آن، می توانید پروژه ها را دریافت کنید و برای دیگران کار کنید. فقط باور کن! درآمد یک سئوکار تازه کار می تواند حداقل 25000000 ریال در ماه باشد. لازم به ذکر است که برخی از سئوکاران درآمدی بالای 200-300 میلیون در ماه دارند.

چرا سئو تاثیر فوق العاده ای بر فروش دارد؟

بیایید این را به عنوان مثال در نظر بگیریم:

تصور کنید می خواهید یک مغازه در شهر خود راه اندازی کنید. اولین کاری که برای جذب مشتری انجام می دهید چیست؟ بله درست است.

در شلوغ ترین مکان ممکن در شهر، مغازه خود را باز می کنید و با بیلبوردها و سایر روش های تبلیغاتی شروع به سر و صدا می کنید که فروشگاه ما در این مکان قرار دارد و این خدمات یا محصولات را ارائه می دهد.

سئو دقیقا همین است. نکته مهم در کسب و کارهای دیجیتال این است که مردم شما را ببینند و پیدا کنند.

بهترین گزینه برای یافتن جلوی مشتری که به دنبال شماست این است که شما را در جستجوی گوگل پیدا کند و به شما اعتماد کند.

در این صورت می توانید فروش بی نهایت زیادی را در کسب و کار خود تجربه کنید و از آن لذت ببرید.

گوگل مانند یک معدن طلا است. فقط شما باید آن را از زمین بیرون بیاورید.

هر کسب‌وکاری، حتی آن‌هایی که چندین سال است در بازار هستند، در آینده نزدیک باید آنلاین شوند و در نتیجه به سئو نیاز خواهند داشت.

بالای نتایج نتایج گوگل 

وقتی سایت خود را سئو می کنید در رتبه اول گوگل قرار می گیرد در نتیجه بازدید و کاربران بیشتری وارد سایت شما می شوند و هر چه تعداد کاربران بیشتری وارد شوند فروش شما افزایش می یابد.

فروش خود را چند برابر کنید

بهبود رتبه سایت یکی از راه های افزایش فروش است. زمانی که سایت خود را سئو کنید و به رتبه اول گوگل برسید، فروش 100 درصدی را تجربه خواهید کرد.

هزینه سئو بسیار کمتر از تبلیغات آنلاین

تبلیغات اینترنتی بازه زمانی مشخصی دارد و محدود به یک ماه یا نهایتا یک سال است. همچنین هزینه تبلیغات آنلاین برای شما بسیار بیشتر از سئو است.

هنگامی که سایت خود را سئو می کنید، همیشه نتیجه یکی خواهید بود. اما همیشه باید تبلیغات را شارژ کنید و هزینه بالایی بپردازید.

نمونه بارز آن تبلیغات گوگل است که با نرخ روز دلار محاسبه می شود و با قیمت دلار امروز قطعا هزینه ها را به شدت افزایش می دهد.

سئو در گوگل رایگان است، اما تبلیغات در گوگل هزینه دارد.

وقتی سئو می کنید مجبور نیستید به گوگل پول بدهید، اما اگر به سراغ تبلیغات گوگل بروید مطمئناً پشیمان خواهید شد، ترافیک سایت بالا می رود.
وقتی سئو می کنید، ترافیک سایت خود را بسیار افزایش می دهید و کاربران زیادی را به سمت y هدایت می کنید.

الکسا در حال پایین آمدن است.
برای برخی افراد، به خصوص سایت های خبری الکسا، رتبه بندی بسیار مهم است. وقتی سایت خود را S.E.O می سازید، رتبه الکسا شما پایین می آید.

برندسازی انجام شده است.
سئو یکی از مواردی است که می تواند به برند تجاری شما کمک کند. تا دیگران در خیابان درباره شما بگویند.

اعضای سایت شما بسیار بالا می روند.
برخی از کسب و کارها به دنبال عضوگیری و نیاز به آن هستند، مانند سایت ادمین که هر چه تعداد اعضای آن بیشتر باشد برای مهران منصوری فر خوشایندتر و لذت بخش تر می شود.

آیا می توانم سئو سایت خود را خودم انجام دهم؟
بله، شما می توانید سئوی خود را انجام دهید، اما باید آن را به صورت حرفه ای و حرفه ای یاد بگیرید یا بدانید. در مجموعه SEOEDU آموزش حرفه ای سئو را ارائه کرده ایم و اطلاعات و نکات بسیار مهمی را در مورد آن به شما آموزش داده ایم. اگر می خواهید سایت خود را بهینه کنید و هزینه زیادی برای آن پرداخت نمی کنید، پیشنهاد می کنیم از محصول آموزش جامع سئو ما استفاده کنید.

علاوه بر آموزش بهینه سازی سایت از ما هدیه ای نیز دریافت خواهید کرد و ما به مدت 3 ماه از شما پشتیبانی رایگان خواهیم کرد و در کنار شما خواهیم بود.

در این مدت، اگر برای مدت یک سال هر به روز رسانی در گوگل رخ دهد، به شما اطلاع می دهیم و اطلاعات لازم را به شما می دهیم.

فایل شرایط سئو

ما در تیم seoedu اصطلاحات رایج و پرکاربرد در سئو را جمع آوری کرده ایم که می توانید فایل را از طریق لینک موجود در صفحه دانلود و مطالعه کنید.

صفر تا صد آموزش رایگان سئو
در این مقاله از سایت seoedu سعی داریم آموزش صفر تا صد رایگان سئو را برای شما آماده کنیم و به همین دلیل برای تکمیل مباحث این مقاله به کمک و حمایت شما نیازمندیم. اگر نظر یا موضوعی در مورد توسعه و تقویت این صفحه دارید به شما خوش آمد می گوییم و می توانید در قسمت وبلاگ ما را از موضوعات ناقص این مطالب مطلع کنید تا صفر تا صد آموزش رایگان سئو را به پایان برسانیم.

انواع روش های سئو

همانطور که گفته شد، سئو علاوه بر اینکه یک مهارت ساده است، پیچیدگی ها و تکنیک های خاص خود را نیز دارد. به طور کلی می توان با روش های مختلفی سئو را ارتقا داد که هر کدام نقش زیادی در جلب توجه مخاطب و گوگل دارند. استفاده صحیح از این تکنیک ها می تواند شما را از سایر سئوکاران متمایز کند. این نوع تکنیک ها تا حد زیادی آزمون و خطا هستند، اما اگر آموزش های خوب سئو را دنبال کنید، می توانید تا حد زیادی خطاها را کاهش دهید.

تکنیک های سئو را می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد که شامل موارد زیر می شود.

• سئو کلاه سفید
• سئو کلاه سیاه
• سئو کلاه خاکستری

در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

سئو کلاه سفید; سئوی اولیه و استاندارد

سئو کلاه سفید را می توان روشی از سئو نامید که از طریق آن می توانید به صورت کاملا هدفمند، دقیق و اصولی وارد سایت شوید و از این طریق رتبه سایت را در گوگل افزایش دهید. با این روش ها هیچ خطری برای شما پیش نمی آید و شاهد سیر صعودی برای سئوی خود خواهید بود. به طور کلی با استفاده از کلمات کلیدی مناسب و مناسب، ایجاد بک لینک های پایه و استاندارد، لینک سازی داخلی و خارجی و … می توانید سئو کلاه سفید را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. شما می توانید اکثر روش ها و تکنیک های سئو کلاه سفید را به صورت آموزش رایگان سئو در وب مشاهده کنید و همچنین با استفاده از مقالات جامع آموزش سئو در سایت seoedu می توانید این موارد را به درستی و به خوبی یاد بگیرید.

به طور کلی اگر در مسیر اول قرار دارید بهترین و موثرترین راه برای شما استفاده از سئو کلاه سفید است زیرا خطری در بر ندارد.

برای مطالعه بیشتر در مورد سئو کلاه سفید و آشنایی بیشتر با این نوع سئو می توانید به مقاله آموزش سئو کلاه سفید مراجعه کنید.

سئو کلاه سیاه برای انجام سئو سریعتر

سئو کلاه سیاه یکی از روش های سئو پرخطر است که باید بسیار دقیق و صحیح انجام دهید تا در دام خزنده های گوگل نیفتید. به طور کلی گوگل قوانین و شرایط متفاوتی برای سئو دارد و هر سایتی که این قوانین را رعایت نکند از نتایج جستجوی گوگل جریمه می شود و این بدان معناست که محتوای سایت دیگر در صفحات سرپ گوگل قابل مشاهده نیست. . بنابراین، اگر آموزش سئو مبتدی را گذرانده اید، به هیچ وجه از این روش ها استفاده نکنید، اما افرادی که تا حدودی به سئو تسلط دارند، می توانند از این روش استفاده کنند تا در زمان کمتری بیشترین و بهترین بازده را داشته باشند. اما می توان گفت به دلیل خطرات مختلفی که این روش دارد، بهتر است سراغ آن نروید. از جمله مهم ترین کارها و تکنیک هایی که در سئو کلاه سیاه گنجانده شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد.

• استفاده از محتوای تکراری از سایت های دیگر
• از لینک ها و متون مخفی استفاده کنید
• از برچسب ها و کلمات مترادف نامربوط استفاده کنید
• استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی
• و…

اگرچه امروزه راه های مختلفی برای دور زدن گوگل وجود دارد که برخی از آن ها در آموزش صفر تا صد سئو ارائه شده است، اما همچنان باید در استفاده از این روش ها بسیار حساس و محتاط باشید. از آنجایی که گوگل روز به روز الگوریتم های خود را به روز می کند، به احتمال بسیار زیاد شما همیشه گرفتار این الگوریتم ها خواهید شد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سئو کلاه سیاه می توانید به آموزش سئو کلاه سیاه مراجعه کنید

مقاله و تمام نکات و ترفندهای مربوط به آن را بخوانید.

سئو کلاه خاکستری

این نوع سئو بین سئو کلاه سفید و کلاه سیاه قرار دارد. این روش معمولا از تمام قوانین گوگل پیروی می کند و اغلب راه هایی برای متقاعد کردن و گاهی فریب دادن مخاطبان و کاربران وجود دارد. به عنوان مثال، بسیاری از تبلیغات یا عناوین زیادی که برای محتوای سایت ها انتخاب می شوند، بخشی از سئو کلاه خاکستری هستند. مثلا پی دی اف در گوگل اصلا کتاب خاصی ندارد اما برخی با عناوین فریبنده افراد را برای دانلود پی دی اف به سایت خود جذب می کنند تا مخاطب را جذب کنند و در نتیجه بازدید سایت را افزایش می دهند.

برای توضیح بیشتر در مورد سئو کلاه خاکستری می توان گفت که برخی از مقالات گوگل از نظر کلمات کلیدی و مترادف کاملا استاندارد و اصولی هستند و به همین دلیل نگرانی و استرسی از سوی گوگل وجود ندارد اما زمانی که مخاطب وارد آن محتوا شده باشد. . متوجه بی ارزش بودن آن محتوا می شود.

به طور کلی سئو کلاه خاکستری راه های متفاوت دیگری نیز دارد که با مراجعه به سایر مقالات SEOEDU می توانید آن ها را مشاهده کنید.

بهترین و کاربردی ترین ابزار برای یافتن کلمات کلیدی

در این قسمت از آموزش سئو می خواهیم شما را با ابزارهای بسیار کاربردی و مهمی آشنا کنیم که به ما در یافتن کلمات کلیدی وب سایت کمک می کنند.

داشتن یک استراتژی محتوای خوب و ثابت می تواند بیش از هر چیز دیگری در سئو مهم باشد. به طور کلی هر چقدر هم که در زمینه های مختلف سئو خوب عمل کنید، اما از محتوای باکیفیت درون سایت استفاده نکنید، نمی توانید جایگاه خوبی در گوگل کسب کنید. بنابراین باید در آموزش جامع سئوی خود به این موضوع توجه زیادی داشته باشید و آن را به خوبی و با دقت یاد بگیرید.

مهمترین چیزی که باید برای استراتژی محتوای خود در نظر بگیرید، یافتن کلمات کلیدی مهم تجاری است. راه های مختلفی برای یافتن آن وجود دارد که هر کدام می توانند در سئوی محتوا به شما کمک کنند.

اما بهترین راه حل برای شما بدون شک استفاده از ابزارهای مختلف است. به طور کلی ابزارهای مختلفی برای این کار وجود دارد که برخی پولی و برخی رایگان هستند. در میان ابزارهای یافتن کلمات کلیدی، برخی از دقت و کیفیت بیشتری برخوردارند، بنابراین باید در آموزش از صفر تا صد سئو آن ها را مطالعه و تحلیل کنید.

در اینجا مهمترین و بهترین مواردی که سئوکاران حرفه ای در سال 2020 از آنها استفاده خواهند کرد تا با استفاده از این ابزارها بهترین نتایج را به دست آورند، آورده شده است.

Google Keyword Planner

یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین ابزارهای مورد استفاده برای یافتن کلمات کلیدی ابزار Google Keyword Planner است. می توان گفت دلیل اصلی محبوبیت این ابزار رایگان بودن آن است.

این ابزار پرس و جوها را مستقیماً از گوگل ادوردز دریافت می کند و بنابراین دقت بسیار بالایی دارد. به طور کلی باید گفت Google Keyword Planner اطلاعات خود را از گوگل دریافت می کند و به همین دلیل می توان گفت یکی از دقیق ترین ابزارهایی است که برای یافتن کلمات کلیدی می توان از آن استفاده کرد.

برای استفاده از این ابزار می توانید به راحتی یک حساب کاربری گوگل ادوردز بسازید و سپس از آن استفاده کنید. همچنین لازم به ذکر است که Google Keyword Planner نتایج جستجوی سایر موتورهای جستجو را نمایش نمی دهد، بلکه تنها برای به دست آوردن کلمات کلیدی که در گوگل جستجو می شوند، می توان از آن استفاده کرد.

Kwfinder 

اگر می خواهید پس از اتمام آموزش رایگان سئو، ابزاری مهم و تخصصی برای یافتن کلمات کلیدی داشته باشید، کوفایندر را به شما پیشنهاد می کنیم. این ابزار هم نسخه رایگان دارد و هم نسخه پیشرفته و پولی. در کل می توانید اطلاعات کامل و دقیقی از نسخه رایگان دریافت کنید اما برای استفاده نامحدود بهتر است از نسخه اصلی استفاده کنید.

برای استفاده از این ابزار باید کلمه کلیدی اصلی خود را وارد کرده و سپس در قسمت مکان، موقعیت جغرافیایی خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که اگر کسب و کار شما نیاز به سئوی محلی دارد، باید اطلاعات موقعیت جغرافیایی را با دقت بیشتری وارد کنید.

Kwfinder: چندین بخش وجود دارد که باید در یک آموزش کامل رایگان سئو با آنها آشنا شوید. در ادامه به معرفی مهم ترین این قسمت ها می پردازیم.

پیشنهادات: در این قسمت می توانید از چند کلمه کلیدی که این ابزار به شما پیشنهاد می کند استفاده کنید.

تکمیل خودکار: با استفاده از این بخش می توانید کلمات کلیدی مترادف یا lsi بیشتری پیدا کنید.

سؤالات: اگر می خواهید بدانید که چه سؤالات بیشتری در مورد کسب و کار شما جستجو می شود، استفاده از بخش سؤالات مفید است.

SEMRUSH

یکی از ساده ترین ابزارهایی که می توانید برای یافتن کلمات کلیدی در آموزش سئو و تولید محتوای رایگان استفاده کنید، ابزار SEMRUSH است. برای یافتن کلمات کلیدی می توانید آدرس سایت خود را وارد کرده و بهترین پیشنهادات را دریافت کنید.

همچنین اگر به دنبال تجزیه و تحلیل رقبای خود هستید، می توانید آدرس سایت آنها را جستجو کنید تا از کلمات کلیدی آنها برای سئوی بهتر استفاده کنید.

یکی از مزایای این سایت را می توان یافتن کلمات کلیدی طولانی تر دانست. به طور کلی، زمانی که آدرس اینترنتی را در ابزار SEMRUSH وارد می کنید، کلمات کلیدی هم خانواده های بلند و هم کوتاه به شما می دهند، بنابراین در ماه های اولیه سئو، کار آسان تری با این ابزار پیش روی شماست.

ابزارهای سئو بهینه سازی سایت را آسانتر و سریعتر می کند

بررسی و آنالیز سایت از زوایای مختلف برای بهبود سئوی سایت مهم و ضروری است. تحلیل سئو را می توان در نظر گرفت

رنگ قرمز یکی از مواردی است که سئوکاران را از یکدیگر متمایز می کند.

به طور کلی با تحلیل و بررسی مناسب می توانید دلیل موفقیت یا شکست رقبای خود را دریابید و همچنین با بررسی رفتار کاربران می توانید سایتی مخاطب پسند از نظر نیاز مشتری ایجاد کنید.

بنابراین می توان گفت یکی از مهم ترین مواردی که در آموزش رایگان سئو باید یاد بگیرید روش های تحلیل سئو است. ابزارهای مختلفی برای سئو وجود دارد که استفاده و استفاده از آنها می تواند نتایج دقیق و بهتری به شما بدهد.

ما باید بدانیم که این ابزارها در هنگام استفاده از ابزارهای سئو چگونه به سئوکاران کمک می کنند. در ادامه دلیل استفاده از ابزارهای سئو را توضیح خواهیم داد.

از ابزارهای سئو برای تجزیه و تحلیل و بررسی موارد زیر استفاده کنید


دانستن اینکه کاربران چگونه و چه چیزی را جستجو می کنند به ما کمک می کند تا یک نقشه راه محاسبه شده درست کنیم. این امر با کمک ابزارهای تحلیلی قابل دستیابی است.

اهمیت کلمات کلیدی در آموزش سئو محتوا را درک کنید. ابزارهای سئو وجود دارد که می توان از آنها برای یافتن و استفاده از بهترین کلمات کلیدی استفاده کرد.

برای اینکه روی کلمه کلیدی کار کنید تا رتبه آن در گوگل بهبود یابد، باید بدانید که کلمات کلیدی چقدر با هم رقابت می کنند. با استفاده از ابزارهایی که این کار را برای شما انجام می دهند، می توانید روی کلمات بهتر و با کیفیت بهتر کار کنید.

بک لینک همانطور که گفته شد، این یکی از مهمترین کارهایی است که می توانیم برای سئو خارجی انجام دهیم. ابزارهای سئو وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها متوجه شوید که کدام سایت ها دارای بک لینک هستند.

سرعت سایت برای کاربران بسیار مهم است تا تجربه خوبی از حضور در سایت شما داشته باشند. برخی از ابزارهای سئو وجود دارد که می تواند به شما در تست سرعت سایت کمک کند.

علاوه بر موارد فوق، موارد دیگری نیز وجود دارد که می تواند در سئو سایت های بهتر و آسان تر به شما کمک کند که به مرور زمان می توانید در سایر آموزش های یزدان سئو مشاهده کنید.

آشنایی با مهمترین و کاربردی ترین ابزارهای سئو

ابزار گوگل سرچ کنسول: می توان گفت که کنسول جستجو مهمترین ابزاری است که یک سئوکار می تواند برای تحلیل بهتر سایت ها از آن استفاده کند. بنابراین برای سئوکاران می توان آن را مهمتر از نام شب دانست. در اینجا برخی از مهمترین کارهایی که می توانید با کنسول جستجوی گوگل انجام دهید آورده شده است.

افزونه Yoast

ابزار مهم دیگری که سئوکاران باید قبل از ارسال محتوا در سایت از آن استفاده کنند. این یک ابزار SEO است. این ابزار یکی از موارد کلیدی است که باید برای افزایش سئوی رایگان خود از آن استفاده کنید. این ابزار به خوانایی بیشتر محتوا کمک می کند و همچنین به تراکم کلمه کلیدی کمک می کند تا اندازه مناسبی داشته باشد.

تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل

یکی دیگر از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل برای سئوی بهتر سایت ها ابزار گوگل آنالیتیکس است. به طور کلی با استفاده از آن می توانید اطلاعات کامل و دقیقی از عملکرد کاربران سایت خود داشته باشید. با گوگل آنالیتیکس، می توانید به اطلاعاتی دسترسی پیدا کنید که گردش کار شما را ساده می کند تا سایت شما در حال حرکت باشد. اطلاعاتی مانند زمان ماندگاری مخاطب در سایت، زمان بازدید کاربران از سایت، محتوایی که برای کاربران جذابیت بیشتری دارد و….

ابزارهای سئو Ahrefs

استفاده از این ابزار آسان است و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. اما این ابزار علیرغم سادگی می تواند تاثیرات متنوعی داشته باشد. در ادامه به بیان برخی از مهم ترین قابلیت های آن می پردازیم.

با این ابزار می توان تعداد بک لینک های یک سایت را بررسی کرد، اگر بک لینک ها در طول زمان تغییر کرده اند، می توانید از Ahrefs برای پیدا کردن آن استفاده کنید.

با استفاده از این ابزار می توانید رتبه و ارزش بک لینک های ایجاد شده را درک کنید، بنابراین با استفاده از Ahrefs می توانید به راحتی بک لینک های مرده را پیدا کرده و بک لینک های مفید و ارزشمند را جایگزین کنید.

افزایش سرعت ایندکس سایت

همانطور که در بحث آموزش سئو در دوره Seomaster اشاره کردم اما بنا به نیاز و همچنین درخواست بسیاری از دوستان تصمیم گرفتم این روش ایندکس سریع را به شما معرفی کنم تا بتوانید صفحات سایت خود را سریعتر ایندکس کنید. می توانید همین الان فایل را دانلود کنید و این روش را اجرا کنید.

البته توجه داشته باشید که گاهی و در مواردی شاهد بودیم که ایندکس مطرح نشده و موضوع نمایه مربوط به عوامل داخلی سایت بوده است. افزایش سرعت محتوای فهرست سایت برای جلوگیری از حمله رقبا، لیست لینک های مخرب را دانلود کنید.

همانطور که می دانید در دنیای آموزش سئو موضوع ایجاد لینک های منفی برای وب سایت شماست. همانطور که مستحضر هستید وب سایت ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده و رقبای عزیز ما زحمت زیادی کشیده و لینک های مخربی را برای ما ایجاد کرده اند.

اما با توجه به اینکه به دنبال رقابت سالم و منصفانه هستیم، قصد داریم این لیست از اسپم ها و بک لینک های منفی را در اختیار شما قرار دهیم تا با نمایش آن ها با استفاده از ابزار گوگل از بروز چنین حوادثی جلوگیری کنیم. حداقل در این وب سایت ها از حمله به وب سایت خود جلوگیری کنید.

همین لیست را دانلود کنید و در ابزار Google Disvo قرار دهید و خیالتان از بابت این لینک ها راحت باشد. در زیر لیستی از 800 بک لینک مضر وجود دارد که هر کدام حدود 1 هزار بک لینک به وب سایت seoedu داشتند. ما برای شما بک لینک استخراج کرده ایم و دامنه هایی را برای شما آماده کرده ایم تا افکت دامنه این سایت ها را ببندید تا از im آن جلوگیری کنید

نکته مهم: ما قبلا لیست دیگری را در صفحه سفارش تولید محتوا برای شما قرار داده ایم، همچنین می توانید آن را در پایین صفحه سفارش تولید محتوا دانلود کنید.

لیست بک لینک های وبلاگ خارجی

بسیاری از افراد از ما خواستند که لیستی از بک لینک ها را به آنها بدهیم، بنابراین برای شروع این حرکت، تصمیم گرفتم یک لیست بک لینک وبلاگ بسیار قدرتمند را به اشتراک بگذارم که می توانید در آن عضو شوید و به عنوان پست مهمان محتوا تولید کنید. برای دانلود کل فایل از اینجا یکی بساز.

آموزش سئو html

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که سئوی html باید چگونه باشد و چه قوانین و اصولی را در سئو و بهینه سازی این نوع سایت ها باید رعایت کنیم؟

در ابتدا باید اشاره کنیم که مهمترین مسئله در مورد سئوی html، قالب سئوی html است. مربوط به کدهای صحیح و اصولی استفاده شده و رعایت صحیح قواعد معنایی و معنایی کدنویسی در صفحه می باشد.

اگر بخواهیم در مورد تاثیر html بر سئو و بهینه سازی سایت صحبت کنیم، باید بگوییم که موتورهای جستجو و لینک های گوگل، دقیقا همان چیزی که از صفحات سایت ما می بینند و رابطه معنایی و عمق صفحات را درک می کنند، همان کدهای html هستند.

پس با توجه به این کلمات باید دقت کنیم که قالب html سئو را تهیه کنیم و یا در هنگام نوشتن کد به برنامه نویس بگوییم در نوشتن کد قوانین html SEO را رعایت کند.

چگونه یک صفحه html را سئو کنیم؟

اکنون برای صفحه html سئو می توانیم موارد و موضوعات زیر را رعایت کنیم:

 • اصول کدنویسی صحیح را هنگام نوشتن قالب رعایت کنید و به قوانین و اصول سئو در کدنویسی توجه کنید.
 • حتما تگ عنوان صفحه html خود را فراموش کرده و بنویسید.
 • داشتن بخش توضیح در صفحات html.
 • محتوای منحصر به فرد و اختصاصی برای صفحه html بنویسید.
 • ایجاد لینک های داخلی برای صفحه html.
 • داشتن ویژگی های alt تصاویر.
 • ایجاد لینک خارجی یا اجرای کمپین گزارش تبلیغات برای وب سایت.
 • مهمترین تگ های html برای سئو.


جالب است بدانید که تگ های html اگر به درستی و بهینه در سایت شما استفاده شود و مسائل مربوط به بهینه سازی کد به درستی پیاده سازی شود، می توانید از نظر سئو و همچنین موتورهای جستجو و لینک ها بسیار جلوتر از بقیه باشید. گوگل سایت شما را بهتر و راحت تر بررسی می کند.

در این بخش می خواهیم تعدادی از مهم ترین تگ های html را معرفی کنیم:

 • متا تگ عنوان
 • متا تگ توضیحات متا یا شرح
 • برچسب رمزگذاری کاراکتر
 • ربات متا تگ
 • برچسب متعارف
 • تگ های عنوان یا h1 و…
 • آموزش سئو در وردپرس


شاید این نگرانی ذهنی داشته باشید که آموزش سئو در وردپرس با سایر سیستم های مدیریت محتوا متفاوت است یا هر دو یکی هستند و اگر سئو را یاد بگیریم می توانیم روی هر سیستم محتوایی کار کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که آموزش سئو در وردپرس و اجرای بحث بهینه سازی سایت در وردپرس کاملا مشابه سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی است.

همچنین سئو را در وردپرس آسان تر می کند. زیرا در این سیستم مدیریت محتوا، افزونه ها و افزونه های مختلفی مانند UST و Renkmath وجود دارد که چک لیستی برای بهینه سازی سایت در اختیار شما قرار می دهد.

این افزونه در آموزش سئوی وردپرس کارایی چندانی ندارد زیرا با دانستن نکات و قوانین سئوی محتوا می توانید این موارد را بهتر مدیریت کنید. در نتیجه بهتر است زیاد به این افزونه ها اعتماد نکنید و توجه نکنید.

نکات مهم در آموزش سئو وردپرس و بهینه سازی وردپرس

می توان گفت ساده ترین سیستم برای سئو سایت وردپرس است، اما برای جلوگیری از بروز مشکل باید نکات زیر را در وب سایت خود حتما رعایت کنید:

 • امنیت وب سایت های وردپرسی
 • بهینه سازی سرعت در وردپرس
 • برای بهینه سازی بهتر در وردپرس از افزونه های کمکی استفاده کنید
 • سئو سایت و نحوه بهینه سازی سایت های آموزشی

شاید برای شما سوال پیش بیاید که آموزش سئو سایت چگونه خواهد بود و چه استراتژی برای آن برنامه ریزی کنیم؟

باید بگوییم که در مورد این نوع سایت ها کاری که قرار است انجام دهیم این است که ابتدا یک قیف ایجاد کنیم. کاربر ابتدا با برند شما آشنا می شود و سپس با آگاهی و شناخت برند شما به تدریج به شما اعتماد می کند و در نهایت از دوره های آموزشی شما استفاده می کند.

در سئوی آموزشی باید توجه داشت که محتوا حرف اول را می زند و داشتن محتوای ضعیف می تواند منجر به حذف شما از دایره رقابت با دیگران شود. پس سعی کنید محتوای باکیفیتی برای مشتری خود تولید کنید.

آموزش ساخت بک لینک رایگان


همانطور که گفته شد، بک لینک ها در جذب مخاطبان و خزنده های گوگل بسیار موثر هستند. به طور کلی می توانید از روش پولی یا رایگان برای دادن بک لینک استفاده کنید.

در روش اول شما رپورتاژ آگهی را خریداری می کنید و سپس مطالب را در سایت مورد نظر خود منتشر می کنید و به صفحه خود لینک می دهید. اما روش دوم که بک لینک رایگان است پیچیدگی ها و مشکلات خاص خود را دارد. این روش امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و می توان گفت که برخی از سئوکاران بیشتر وقت خود را صرف ایجاد بک لینک خارجی می کنند.

بنابراین یادگیری تکنیک های مختلف ایجاد بک لینک رایگان یکی از اصلی ترین نکاتی است که در رایگان سا باید با آن آشنا باشید

o آموزش در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین روش های ساخت بک لینک می پردازیم.

ایجاد پست مهمان

بسیاری از سایت ها به شما این امکان را می دهند که در آن سایت ها مطالبی را منتشر کنید و با ایجاد متن درون خطی به سایت خود پیوند ایجاد کنید. مراقب باشید از سایت هایی استفاده کنید که امتیاز اسپم پایینی دارند.

لینک دادن به سایت خود در بخش نظرات سایت ها


این روش نیز یکی از روش های رایج ساخت بک لینک است. البته بسیاری از سایت ها در صورت مشاهده لینک در قسمت نظرات، آن را حذف می کنند. اما به طور کلی سایت های زیادی وجود دارند که از طریق آنها می توانید در قسمت نظرات برای خود بک لینک ایجاد کنید.

استفاده از شبکه های اجتماعی


شبکه های اجتماعی مانند لینکدین، تلگرام و اینستاگرام مکان هایی هستند که می توانید به راحتی با افراد مرتبط با کسب و کار خود ارتباط برقرار کنید.

نکات مهم قبل از ساخت بکلینک

روش های بهبود سئو در صفحه اصلی وب سایت، تمام تمرکز سئو روی آن صفحه است و فرد دیگر به سایر صفحات سئو پرداخت نمی کند. این یک کار کاملا اشتباه در سئو است زیرا با گذشت زمان گوگل متوجه می شود که بک لینک های شما جعلی هستند. این باعث افزایش احتمال جریمه شدن سایت شما می شود.

همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم، هنگام لینک دادن به صفحات سایت خود از روش های مختلف انکر تکست استفاده کنید و تنها انکر تکست شما کلمه کلیدی اصلی نیست.

قبل از اینکه به سراغ سئو خارجی بروید، ابتدا سئوی داخلی خود را با استفاده از روش های آموزش سئوی سایت انجام دهید.
ایجاد و ایجاد لینک های فالو می تواند بسیار موثر باشد، اما اگر همیشه لینک های فالو ایجاد کنید و از لینک های nofollow استفاده نکنید. ساخت لینک شما برای خریداران گوگل غیر طبیعی به نظر می رسد.

زمان خاصی برای ساخت بک لینک ندارید. ایده خوبی است که بک لینک های مختلفی را تنظیم کنید تا خزنده های گوگل طبیعی به نظر برسند.

یکی از مواردی که می تواند اثرات منفی متفاوتی برای سایت ها داشته باشد ایجاد بک لینک برای سایت هایی است که امتیاز اسپم بالایی دارند. از طریق ابزار mozbar می توانید امتیاز اسپم سایت ها را مشاهده کنید.

انکر تکست چیست و چه کاربردی دارد؟

انکر تکست ها عموماً کلماتی هستند که با کلیک روی آن ها وارد صفحه مقصد می شویم. مبحث متن درون خطی یکی از موضوعات مهم در آموزش صفر تا صد سئو می باشد و از این رو یادگیری آن می تواند برای ارتقای جایگاه سایت بسیار مفید باشد. Anchor texts هویت صفحه مقصد است و می تواند به کاربر بگوید صفحه ای که وارد می کند حاوی چه محتوایی است.

بنابراین می توان گفت انکر تکست کاربر را مانند انکر به سایت ها متصل می کند. در قسمت های قبل در مورد سئوی داخلی و خارجی صحبت کردیم، حال باید گفت که انکر تکست ها از مهم ترین مواردی هستند که در ساخت بک لینک و لینک های داخلی باید به آن توجه کرد.

به عنوان مثال، زمانی که می خواهیم برای سایت خود بک لینک خارجی ایجاد کنیم، وارد یک سایت می شویم و برای خود انکر تکست ایجاد می کنیم. اکنون وقتی گوگل لینک ما را در سایتی غیر از سایت ما می بیند، شانس بهبود رتبه ما در گوگل افزایش می یابد.

آشنایی با انواع انکر تکست

انواع و مدل های مختلفی از متن های درون خطی وجود دارد که یادگیری آنها در آموزش سئو و تولید محتوای رایگان بسیار مهم و ضروری است. از این رو در ادامه شما را با انواع متن های درون خطی آشنا می کنیم تا بتوانید با توجه به چیدمان استراتژی سئوی خود بهترین استفاده را از آنها ببرید.

تطابق دقیق: تطابق دقیق می تواند به معنای تطابق دقیق باشد. گاهی لازم است سئو از کلیدواژه اصلی سایت به عنوان متن درون خطی استفاده کند. به عنوان مثال آموزش سئو، اگر کلیدواژه اصلی صفحه مورد نظر ما باشد، از همان کلمه در روش تطبیق دقیق به عنوان متن درون خطی استفاده می کنیم.

تطابق جزئی: گاهی اوقات هنگام استفاده از متن درون خطی، استراتژی سئو به گونه ای تنظیم می شود که از روش تطابق جزئی برای پیوند استفاده می کنیم. این روش را می توان به انطباق نیمه و نیمه تعبیر کرد. آموزش سئو از صفر تا صد می تواند نمونه ای از روش Partial Match باشد.

برند: برندسازی و آشنایی مخاطبان و خزنده‌های هدف گوگل با برند کسب‌وکار یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های سئو است. زمانی که می خواهیم انکر تکست در صفحه ایجاد کنیم، می توانیم نام برند خود را در انتهای انکر تکست قرار دهیم. به عنوان مثال، آموزش سئوی seoedu یک متن درون خطی برند است.

لینک برهنه: معرفی چشم مخاطب به آدرس سایت نیز می تواند به مرور زمان جامعه هدف را با سایت بیشتر آشنا کند. از این رو، گاهی اوقات سئوکاران دامنه سایت را به عنوان متن درون خطی انتخاب می کنند. seoedu.ir یک inktext لینک برهنه است.

جنریک: جنریک به معنای مبهم و کلی است. در بسیاری از سایت ها عباراتی را می بینیم که شبیه به فراخوانی برای عمل هستند. معمولا چنین عباراتی می پرسند.

ما برای انجام کاری گاهی اوقات می توان از این عبارات به عنوان متن درون خطی استفاده کرد. «اکنون کلیک کنید» یک مثال ساده و قابل فهم در این مورد است.

پیوندهای تصویری: متن جایگزین برای عکس ها نمونه دیگری از متن درون خطی است. به طور کلی وقتی سایتی به خوبی لود نمی شود و تصاویر آن نمایش داده نمی شود، متن به جای تصویر جایگزین تصویر می شود.

چگونه می توانیم آموزش سئو را از پایه در جهت درست دریافت کنیم؟

یک دغدغه بزرگ برای کاربران و کسانی که قصد ورود به حوزه سئو را دارند این است که سئو را از کجا شروع کنیم و راه یادگیری سئو چیست؟ برای رسیدن به سطح پیشرفته چه موضوعات و موضوعاتی را در سئو اولیه باید یاد گرفت.

در زمینه آموزش سئو می خواهیم این موضوعات را برای شما آماده کنیم تا با استفاده از آن ها نتیجه بهتری در بحث یادگیری سئو داشته باشید.

 • اصطلاحات و تعاریف سئو را یاد بگیرید
 • تحقیق کلمات کلیدی و هدف گذاری کلمات کلیدی
 • آشنایی کامل با پیوندهای داخلی و خارجی و تدوین استراتژی برای آن
 • با ابزارهای مختلف سئو را تحلیل و بررسی کنید
 • در بحث یادگیری سئو از پایه باید گفت که این 4 مورد از ابتدایی ترین و مهم ترین موضوعات هستند.

نکاتی برای یادگیری سئو وجود دارد که برای ورود به دنیای سئو و بهینه سازی سایت باید یاد بگیرید.

آموزش حرفه ای سئو قدم های کوچک برای حرفه ای شدن 🙂
همانطور که می دانید در بحث آموزش سئو و یادگیری سئو موضوعی که مهم و حائز اهمیت است تجربه کارشناس سئو می باشد. من اشتباه می کنم که بگویم شما فقط با شرکت در یک دوره می توانید حرفه ای شوید و یاد بگیرید.

سئو پایانی ندارد و ما هیچ حد و مرزی برای تعیین یک حرفه ای نداریم، زیرا هرکسی سبک و رویکرد متفاوتی در سئو دارد.

اما مشکل این است که شما می توانید انتخاب کنید از چه کسی تمرین کنید و خود را در مسیر درست قرار دهید. بعد از کلماتی مانند آموزش حرفه ای سئو و موضوعاتی از این دست، می توانید به راحتی از آنها بگذرید و به آنها توجه زیادی کنید. ندارد.

هیچ معیار ثابت و تعیین کننده ای برای حرفه ای بودن یک فرد در سئو وجود ندارد.

آموزش سئو مبتدی

قطعا اگر این قسمت از محتوای صفحه را مطالعه کرده باشید باید مفاهیم و موضوعات سئو را یاد گرفته باشید.

در بحث آموزش سئو مبتدی و شروع یادگیری سئو می توانید از دو مسیر زیر برای یادگیری خود استفاده کنید که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

1- آموزش سئو مبتدی 

به این ترتیب می توانید در گوگل و یوتیوب جستجو کنید و نتایج مربوط به سئو را بخوانید و بخوانید و روش های بسیار و اطلاعات بسیار بیشتری را که در نتایج می بینید تست و بررسی کنید.

حال این محتوا درست یا غلط نیست و گاهی اوقات می تواند تصور اشتباهی را در ذهن شما ایجاد کند که در نهایت منجر به تخریب سایت شما می شود.

۲- یادگیری سئو با استفاده از دوره آموزشی

با شرکت در یک دوره آموزشی خوب و با کیفیت می توانید تجربه یک مدرس سئو را بگیرید و در مسیر درست قرار بگیرید و حداقل ها را در مورد بهینه سازی سایت بیاموزید و این به شما کمک می کند تا بازه زمانی خطا را تست کنید. امتیاز اولیه برای شما 0 است، بنابراین به جای یک دوره 12 ماهه برای یادگیری سئو، یک دوره 4 ماهه را پشت سر بگذارید.

دوره Seomaster دوره ای است که به شما کمک می کند تا مسیر یادگیری سئو را کوتاه کنید و از تجربیات من در زمینه سئو استفاده کنید و سئو را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرید و در نتایج گوگل بدرخشید.

آموزش سئو آفلاین

با توجه به اینکه این روزها کرونا بیداد می کند، تصمیم گرفتیم به جای کلاس های آموزش سئو حضوری، سئو را به صورت حضوری آموزش دهیم و به جای آموزش به گروه خاصی از افراد در مدت زمان طولانی، افراد با مهارت و تخصص بیشتری را آموزش دهیم. و همچنین هزینه شرکت در کلاس های آموزش بهینه سازی سایت را کاهش دهید.

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ خبر یا رپورتاژ آگهی یکی دیگر از موضوعات مهم و کلیدی است که باید در آموزش پیشرفته سئو با آن بیشتر آشنا شوید تا از مزایای متفاوت آن برای سایت های بهتر و با کیفیت تر استفاده کنید. به طور کلی، گزارش خبری نوعی از تبلیغات متنی است که شما در یک سایت محبوب قرار می دهید. این دو مزیت عمده دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

1- انتشار گزارش های خبری در سایت های پربازدید و پربازدید باعث می شود افراد زیادی با کسب و کار شما آشنا شوند و از این طریق وارد سایت شما شده و نرخ بازدید سایت را افزایش دهند.

۲- رپورتاژ آگهی تاثیر بسیار بزرگ و مناسبی برای سئو دارد. به طور کلی می توان گفت که رپورتاژ خبری برای سئو خارجی بسیار مناسب است و می تواند گزینه خوب و ایده آلی برای بک لینک باشد. در آموزش صفر تا صد سئو تا حدودی با اهمیت بک لینک آشنا شده اید تا اهمیت رپورتاژ را راحتتر درک کنید.

به طور کلی، استفاده از رپورتاژ آگهی علاوه بر دو مزیت فوق، کاربردهای دیگری نیز دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

برندسازی و جلب اعتماد مخاطب: زمانی که نام سایت شما در سایت های معتبر و پرطرفدار قرار می گیرد، می توانید به راحتی اعتبار مخاطبان خود را به دست آورید. بنابراین، برندسازی شما به راحتی و سریعتر انجام می شود.

هزینه های بازگشت سریع: برای انتشار رپورتاژ آگهی خود در سایت های مختلف، بسته به نوع سایت باید هزینه ای را پرداخت کنید. اما می توان گفت هزینه ای که برای انتشار یک گزارش خبری باید بپردازید با افزایش نرخ کلیک سایت و بهبود سئو در مدت زمان کوتاهی به جیب شما برمی گردد.

رپورتاژ خبری برای تمامی مشاغل اینترنتی مناسب است: رپورتاژ خبری برای تمامی مشاغلی که به دنبال ارتقای رتبه خود در گوگل هستند مناسب است. این روش نسبت به سایر روش های تبلیغاتی هزینه بیشتری دارد و بنابراین کسب و کارهای کوچک و نوپا که سرمایه زیادی ندارند، می توانند از این روش نهایت استفاده را ببرند. بنابراین اگر به دنبال یادگیری صفر تا صد سئو هستید، مبحث تبلیغات یا رپورتاژ خبری را از دست ندهید.

محتوای رپورتاژ چیست؟

نوشتن گزارش با محتوایی که برای سایت می نویسید کمی متفاوت است. برای انتشار یک گزارش خوب و باکیفیت باید اصول مهم را یاد بگیرید تا بتوانید بیشترین بهره را از گزارش ببرید.

سرفصل ها باید مخاطب را به خواندن مطالب ترغیب کنند: در صورت استفاده از تیترهای مناسب و جذاب، کاربر با خواندن سرفصل ها جذب محتوا می شود و اکنون می توانید با قرار دادن نام کسب و کار خود در متون زیرنویس، برندسازی خود را به خوبی انجام دهید.
به چند سطر اول توجه کنید: یکی از مهم ترین و اصلی ترین نکاتی که در نوشتن گزارش باید به آن توجه کنید شروع و شروع مطالب است. محتوای خوب در چند سطر اول حس نیاز را در مخاطب ایجاد می کند. می توانید سوالاتی را که برای مخاطبانتان مهم است در ابتدای مطلب مطرح کنید و سپس به آنها پاسخ دهید.
مخاطبان را به روش های مختلف به سایت خود دعوت کنید: اگر بتوانید کاربر را در طول مطالب همراه خود نگه دارید، به راحتی می توانید با یک پیشنهاد جذاب و شگفت انگیز او را به بازدید از سایت هدایت کنید. به این ترتیب می توانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید که یکی از مهم ترین مواردی است که در آموزش سئو به آن پرداخته می شود.

تکنیک های گزارش دهی

هنگام نوشتن یک گزارش، تکنیک های زیادی وجود دارد که می توان از آنها برای جذب کاربران و خزنده های گوگل استفاده کرد. اگرچه این تکنیک ها ساده هستند، اما بسیاری به آنها توجه نمی کنند و بنابراین نمی توانند نتایج خوبی بگیرند.

 • برای انتشار گزارش، همانطور که به مقالات سایت توجه می کنید، به تمامی نکات و قوانین سئوی گوگل نیز توجه کنید.
 • بسیاری از افراد از محتوای سایت خود برای گزارش استفاده می کنند. این بسیار اشتباه است زیرا خزندگان گوگل این متن را کپی می کنند و ارزشی برای آن قائل نیستند.
 • استفاده از تصاویر باکیفیت، محتوا را از حالت یکنواختی خارج می کند و خواندن متن را برای کاربران آسان تر می کند و دیرتر خسته می شود.
 • از کلمات کلیدی زیاد استفاده نکنید.
 • لینک دادن به صفحات سایت در رپورتاژ محدودیت و اندازه برای حفظ ارزش این لینک ها دارد.

سوالات در مورد اموزش سئو

1- مسیر آموزش رایگان سئو چیست؟

برای آموزش رایگان سئو می توانید ابتدا ویدیوی رایگان مباحث مقدماتی سئو را در سایت SEOEDU مشاهده کنید و سپس فیلم مسیر سئو را مشاهده کنید تا بتوانید مسیر یادگیری سئو را به بهترین شکل ممکن ادامه دهید و به درستی پیش بروید. این دو ویدیو راه شناخت مکانیسم گوگل را به شما نشان می دهد و به راحتی هر سایت را در رتبه گوگل قرار می دهد.

۲- چگونه می توانم سوالات آموزش سئو خود را از آقای دهقانی بپرسم؟

برای دریافت پاسخ سوالات آموزش سئوی خود می توانید از قسمت نظرات همین صفحه اقدام کنید و سوالات سئوی خود را از آقای دهقانی بپرسید. تمامی سوالات شما در کمترین زمان ممکن پاسخ داده خواهد شد.

3- آیا برای یادگیری سئو به برنامه نویسی نیاز دارید؟

باید گفت داشتن دانش برنامه نویسی قطعا در بحث سئو به شما کمک می کند اما باید آن را بدانید تا بتوانید یک سایت را سئو کنید! نیازی نیست. شما می توانید با دانستن مباحث برنامه نویسی مرتبط با سئو به راحتی با تیم برنامه نویسی ارتباط برقرار کرده و با کمک آنها مشکل خود را حل کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید