متن درباره کتاب و مطالعه [ 35 جمله ارزشمند در مورد کتاب ]

[ad_1]

در این بخش جملات ارزشمند درباره کتاب و مطالعه کردن را ارائه کرده ایم. یکی از کارهای بسیار مفید که هر فرد می بایست در طول روز انجام دهد، خواندن کتاب و مطالعه کردن است که زندگی شما را بسیار دگرگون می کند.

جملات در مورد کتاب

متن درباره کتاب و مطالعه [ 35 جمله ارزشمند در مورد کتاب ]

اگر زیاد کتاب بخوانید، شما را کتاب‌خوانده به حساب می‌آورند؛ اما اگر زیاد تلویزیون نگاه کنید، شما را تلویزیون‌دیده خطاب نمی‌کنند.


هیچ وقت پز کتابهایی را که خوانده اید ندهید. به کتابهایی که نخوانده اید ،فکر کنید.


ما معتقدیم به جای این که اجازه بدهیم کتاب ها دور از چشم مردم پشت نرده های آهنی بپوسند، بهتر است که اجازه دهیم با خواندن از بین بروند.


روزانه کتاب خواندن و نوشتن های روزانه می تونه پیوندهای مفید و با ارزشی رو بین ما و خواسته هامون به وجود بیاره و به مرور محکم ترش کنه، همینطور پیوندهای سست و بی فایده رو از بین ببره.


کتاب، رسولی ست که زندگی را در دستانت به تماشا می گذارد تا لحظه های تنهایی ات را با خویش خلوت کنی و دل به معبود بسپاری.


کتاب‌هایی می‌توانند بیشتر به شما کمک کنند که بیشتر شما را به فکر کردن وادارند. سخت‌ترین راه یاد گرفتن،سطحی خواندن است؛ اما، یک کتاب برجسته که از ذهن نویسنده‌ای متفکر آمده باشد، همچون کشتی افکار است که با حقیقت و با زیبایی به عمق دریا می‌رود.

مطلب مشابه: سخنان بزرگان درباره هنر؛ 40 کلام و نقل قول ارزشمند درباره هنر


متن درباره کتاب و مطالعه [ 35 جمله ارزشمند در مورد کتاب ]

می‌دانی چرا این کتاب ها آن‌قدر اهمیت دارند؟ زیرا، جان دارند. به عقیده من، جان یعنی کیفیت، یعنی جنس، یعنی بافت. این کتاب‌ها را می‌توان زیر میکروسکوپ برد و دید که تار و پود دارند. از زیر شیشه‌ی میکروسکوپ می‌توانی زندگی را ببینی که با سرعتی بی پایان از گذشته تا به امروز در جریان است.


در پایان هر روز، دوباره اطمینان می‌یابم که خواندن بزرگترین مهارتی است که آموخته‌ام. کتاب‌ها ذهن مرا هوشیارتر و درک مرا از حقیقت وسیع‌تر کرده‌اند. از همه مهم‌تر آن‌که به زندگی من اهداف بزرگی بخشیده اند.


متن ادبی در مورد کتاب

برگ‌های کتاب به منزله بال‌هایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز می‌دهند. هرچه بیشتر کتاب بخوانید، بیشتر از زندگی حقیقی برخوردار خواهید شد.


کپشن در مورد کتاب

کتاب، همنشینی است که تو را خسته و ملول نمی‌سازد. دوستی است که تو را فریب نمی‌دهد. و رفیقی است که به تو آزار نمی‌رساند.


آنچه در نهایت می‌شویم به کتاب هایی بستگی دارد که پس از تمام شدن کار استادان، تازه آن‌ها را شروع می‌کنیم. بزرگترین دانشگاه هر فرد مجموعه کتاب‌های اوست.

مطلب مشابه: جملات زیبا درباره هنر؛ مجموعه ای از 20 جمله زیبا در مورد هنر


متن درباره کتاب و مطالعه [ 35 جمله ارزشمند در مورد کتاب ]

نگاهی به یک کتاب می‌اندازی و صدایی از شخص دیگری می‌شنوی. شخصی که شاید ۱۰۰۰ سال است که مرده است. کتاب خواندن، سفر از طریق زمان است.


کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید.


جملات سنگین در مورد کتاب

ما معتقدیم به جای این که اجازه بدهیم کتاب ها دور از چشم مردم پشت نرده های آهنی بپوسند، بهتر است که اجازه دهیم با خواندن از بین بروند.


برای من، تعطیلات یعنی برداشتن یک کتاب، رفتن به یک کوه و خواندن آن.
سونام کاپور، هنرپیشه هندی


بهترین دوست من کسی است که کتابهایی را به من هدیه کند که تا به حال نخوانده باشم. لینکلن


زندگینامه انسان‌های بزرگ را بخوانید. داستان‌های سازنده بخوانید. کتاب‌هایی بخوانید که منبع الهام و ایمان باشند و از همه بالاتر کتاب مقدس را بخوانید.


سیصد کتاب در سال یعنی حدود روزی یک کتاب که برای بیشتر ما کمی فراتر از معمول است؛ اما همه ی ما باید برای خودمان یک هدف تعیین کنیم. چند کتاب در سال؟چند تا در ماه؟ یا هفته؟مهم نیست! فقط یک عدد را انتخاب کنید و خود را به آن متعهد کنید. برای عمل به قولتان تلاش کنید.


انسان های بزرگ می تواننددو دقیقه بدون هوا،دو هفته بدون آب و یک عمر بدون پول زندگی کنند،اما بدون «کتاب» نمی توانندحتی یک لحظه ! زنده بمانند.


آدم تنها در بهشت هم باشد، به او خوش نمى‌گذرد، ولى کسى که به کتاب یا تحقیق علاقه‌مند است، هنگامى که به مطالعه یا تفکر مشغول است، جهنم نیز براى او بهترین بهشت‌هاست.
موریس مترلینگ، شاعر و فیلسوف بلژیکی


اتاق بدون کتاب، همچون بدن بدون روح است.
سیسرون، سیاست مدار و فیلسوف رومی


به نظر من، کتاب بیش از درس و معلم به انسان می آموزد. من نُه دهم معلومات خود را از کتاب آموخته ام و یک دهم را از معلم و درس.
طباطبایی

مطلب مشابه: متن درباره انسانیت و گزیده زیباترین جملات درباره آدمیت

[ad_2]

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.