درمان افسردگی روزمره – مجله مثبت زندگی


​درمان افسردگی روزمره چگونه است؟

بسیاری از افراد به دلیل داشتن مشغله ذهنی بسیار و مشکلات ذهنی که دارند، ممکن است به افسردگی دچار شده باشند اما ان را حس نکنند. بهتر است تمامی افراد از علائم افسردگی اطلاع داشته باشند تا در صورتی که به آن مبتلا شدند بتوانند راهکار های درمانی برای آن بیابند و یا به پزشک متخصص مراجعه کنند. علت مبتلا شدن به افسردگی در هر فردی ممکن است متفاوت باشد از همین رو بهتر است بیشتر برای درمان آن اقدام کنید.

طبق تحقیقات نشان داده شده است که حدود 60 درصد از ایرانی ها به افسردگی مبتلا هستند اما زا آن خبر ندارند. درمان افسردگی روزمره ای که به دلیل اتفاقات پشت سر هم به وجود می اید کار چندان سختی نیست در ادامه این مقاله به روش هایی برای درمان افسردگی روزمره اشاره می کنیم.

زمانی که به این افارد گفته می شود که شما به بیماری افسردگی دچار شده اید و باید برای درمان آن مصرف قرص هایی را شروع کنید، از این کار اجتنبا می کنند و دوست ندارند حتی به پزشک و یا روانشناس مراجعه کنند، اما لازم به ذکر است که در صورتی که افسردگی درمان نشود قطعا مشکلات جدی تری را برای افراد رقم می زند.

در واقع افسردگی یک اختلال خلقی در رفتار می باشد که افراد را درگیر خود کرده و دوست ندارند به زندگی خود ادامه دهند . در بعضی از شرایط افراد افسرده از زندگی خود سیر شده اند و افکارات منفی و حال منفی در این افراد ادامه دار است. حتی در بعضی از شرایط ممکن است خراب شدن وسایل خانه مانند خراب شدن مایکروفر نیز آن ها را آزار دهد و از خود بی خود کند.

درمان افسردگی روزمره

​علائم افسردگی:

 • ناراحتی، اضطراب و دلشوره به خصوص در ساعات ابتدایی صبح

 • احساس خستگی

 • کمبود انرژی

 • احساس بی‌ارزشی

 • احساس گناه همیشگی

 • مشکل در تمرکز

 • ضعف حافظه و ناتوانی در به خاطر سپردن اطلاعات

 • اختلالات خواب

 • فکر کردن به مرگ و خودکشی

 • بی‌میلی به کارهای روزمره یا آنچه قبلا از آن لذت می‌بردید

 • تغییرات اشتها و وزن

​روش درمان افسردگی روزمره :

قطعا شما تنها کسی نیستید که افسردگی را تجربه می کنید زیرا افسردگی در چندین سال اخیر به یکی از معروف ترین بیماری ها تبدیل شده است و بسیاری از افراد را درگیر کرده است. درمان افسردگی روزمره با دراو ها و یا با مراجعه به پزشک قابل انجام است بدین صورت که شما می توانید علائم و مشکلات زندگی خود را برای روانشناس شرح دهید و در ادامه وی برای شما نسخه ای تنظیم می کند.

طبق تحقیقات و ازمایش هایی که بر روی افراد افسرده انجام شده است، تغییر سبک زندگی، بهبود شیوه زندگی، فعالیت های جسمانی و افکار، باعث بهبود افسردگی می شود.

​درمان افسردگی روزمره بدون دارو:

در این قسمت چندین روش را بررسی می کنیم تا بتوانید بدون مصرف قرص و یا مراجعه به روانشناس افسردگی خود را بهبود دهید:

داشتن یک روتین رد زندگی باعث می شود تا از افسردگی دور شوید. در واقع اینکه برای هر روز خود یک برنامه منظم و دقیق داشته باشید باعث می شود تا افسردگی از ذهن و افکار شما خارج شود. اینکه به روتین روزمره خود پایبند باشید هرچند که این روتین بسیار ساده و سبک باشد، باعث می شود تا شما تعهد در زندگی خود را رواج داده و از افکار منفی رهایی یابید. می توانید برای شروع یک روتین ساده ابتدا از ساعت گذاری برای بیدار شدن استفاده کنید.

زمانی که به افسردگی دچار شده باشید قطعا نمی توانید یک هدف مشخص را دنبال کنید و مدام برای آن بهانه می تراشید. هدف گذاری برای افراد افسرده باعث می شود تا از این احساس پوچی و بی ارزشی دور شوید و یک کار را به بهترین روش ممکن به پایان برسانید.می توانید از کار های ساده شروع کنید برای مثال می توانید از این مورد شروع کنید که در یک روز اتاق خود را تمیز و مرتب کنید و یا در آخر شب تمامی ظرف هایتان شسته شده باشد.

 ورزش کردن علاوه بر بالا بردن سطح انرژی شما باعث می شود در بدن شما آندروفین رتشح شود که شما احساس خوبی پیدا می کنید با اینکه این ترشحات در بدن زیاد باقی نمی مانند اما پیاده روی روزانه و یا ورزشی که به آن پایبند باشید باعث می شود تا هر روز احساس شادابی و تازه تری داشته باشید. ورزش کردن می تواند درمان افسردگی روزمره باشد.

درمان افسردگی روزمره

افسردگی جرو بیماری ها و اختلالات رفتاری می باشد که قابل درمان است، شما می توانید با مراجعه به پزشک و یا بسیاری از راهکار ها یان مورد را درمان کنید . اما مصرف میوه ها در این دوره و یا حتی برای پیشگیری از افسردگی را دست کم نگیرید. با رسیدن ویتامین های مغذی به بدن سطح انرژی شما بالا تر می رود و باعث بهبود روند شما می شود. در کنار خوراکی‌هایی مثل ماست، پنیر، موز، آناناس، ماهی و بوقلمون مصرف میوه‌هایی مثل سیب، توت، گوجه‌فرنگی، موز، آووکادو، پیاز، قارچ و اسفناج برای درمان افسردگی مفید است.

برای درمان افسردگی می توانید از گیاهان دارویی کمک بگیرید تا شرایط خود را بهبود دهید.

قطعا اگر به افسردگی دچار شدید از تمایم کار ها خسته می شوید و دوست ندارید آن ها را ادامه دهید. فکر کنید و به خودتان یادآوری کنید که در گذشته انجام چه کار هایی برای شما خوشایند بوده است. ساز زدن، ورزش کردن ، نقاشی کرده و… می تواند جزو این کار ها باشد. درگیر شدن رد این فعالیت ها باعث می شود تا وضعیت شما بهبود پیدا کند و به مرور زمان باعث می شود تا حال و روحیه شما بهبود پیدا کند تا به روتین زندگی خود بازگردید.

 قطعا افراد افسرده در طول روز ممکن است زمان زیادی را به خواب خود اختصاص دهند زیرا دوست ندارند از تخت خود بیرون بیایند و کار دیگری انجام دهند، اما لازم است به شما بگوییم که تنها یک خواب با کیفیت 8 الی 9 ساعته انرژی کل روز شما را تامین می کند و نیاز نیست بیش تر از این بخوابید.درمان افسردگی روزمره – مجله مثبت زندگی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.